Emerytka Lucynka

   jesień życia też może być kolorowa     Emerytka to kobieta, która przepracowała odpowiednią ilość lat i jej pesel – eee co tam, ładny nie jest. Wszystkie te „wartości” posiadłam i ZUS przysyła mi „coś”, co wystarcza na minimum. Ponieważ narzekanie nigdy mnie nie pasjonowało, oświadczam wszem i wobec:

jest dobrze!    Zawsze jednak może być lepiej .                                                                                                                             Miałam więcej czasu dla siebie więc postanowiłam zainwestować w rozwój osobisty. Książka i  film „The secret” dodał mi sił i zmobilizował do wiary w siebie.

Emerytka Lucynka kupiła laptop i zgłębiła podstawy komputera i internetu. Mój nauczyciel (syn) miał dużo cierpliwości. Jakie to było trudne! Wszystko. Z wielkim trudem, ale to ogarnęłam, w stopniu umożliwiającym mi korzystanie z komputera i internetu. Pisałam nawet blog „Zdrowe odżywianie”. Czegoś mi zabrakło w którymś momencie i odpuściłam. Zostały nawyki, ograniczenie mięsa i „pokochanie” warzyw,  owoców i jogurtu. Wyszło mi to na dobre. Generalnie jestem zdrowa, umiem sobie pomóc gdy coś zagraża i w związku z tym przemysł farmaceutyczny nie zarabia na mnie.

Wiersz, który moja wnuczka Ola mówiła w przedszkolu z okazji Dnia Babci 
Babciu Najdroższa
Odpocznij sobie
żebyś dla prawnuków miała jeszcze zdrowie
Bo kto Moim dzieciom bajeczkę opowie?
Pomyśl Babciu o sobie:
poczytaj gazety
zrób sobie fryzurę jak młode kobiety
i jeszcze proszę teraz 
na następne parę lat 
Podaruj Babciu droga 
WOREK PEŁEN
DOBRYCH RAD 

 

5 thoughts on “Emerytka Lucynka”

  1. Brawo Mamusia! Mój ty uczniu. Duże postępy widzę odkąd internet przestał być dla Ciebie kosztem, a stał się źródłem dochodu. Czyżby motywacja urosła 🙂 ?

    1. Dziękuję za brawa. Zapewne mi się należą, niemniej jednak to Ty mnie nauczyłeś.
      Pieniądze zawsze motywują, nawet najmniejsze. 🙂

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.